Sediul: Strada Republicii, nr.16A, Municipiul Câmpina, județul Prahova

Forma de organizare: Structura de specialitate cu personalitate juridica, aprobata prin HCL 130/2005.

Obiectul principal de activitate il constituie administrarea si exploatarea pietei centrale a municipiului Campina, astfel:

• inchirierea bunurilor imobiliare proprii si a celor primite in administrare, pe baza de contract sau tarife reglementate;
  • administrarea imobilelor;
  • prestare de servicii catre utilizatori;
  • alte activitati pentru administrarea si exploatarea pietei centrale si pentru functionarea serviciului public.

Misiunea: crearea si mentinerea unui sistem eficient pentru serviciile prestate, contribuind astfel la realizarea dezvoltarii locale, in contextul social, economic si institutional specific.

Obiectivele:

• Asigurarea continuitatii activitatii in conditii optime si prestarea unor servicii de calitate pentru utilizatori si cumparatori;
  • Organizarea si dezvoltarea serviciului public in concordanta cu nevoile comunitatii;
  • Respectarea stricta a normelor privind comertul in zonele publice si aplicarea Hotararilor Consiliului Local si a celorlalte acte normative ce reglementeaza activitatea serviciului public.

Suprafata totala a terenului administrat este repartizata astfel:

• Amplasament din strada 1Mai;
  • Amplasament din strada I.L.Caragiale;
  • Bazar din strada I.L. Caragiale;
  • Amplasamentele din strada Republicii: corp C1 si platforma pentru realizare corp C2;

Sectoarele existente in piata agroalimentara (Corp C1) destinate desfacerii de produse sunt:

• sector legume-zarzavat-fructe producatori agricoli;
  • sector cereale si macinaturi;
  • sector legume-zarzavat agenti economici;
  • sector legume-fructe agenti economici;
  • sector depozit;
  • sector en-gros;
  • sector miere si apicole;
  • sector flori;
  • boxe individuale.

Luni – Vineri: 06:00 – 21:00
Sambata: 06:00 – 20:00
Duminica: 07:00 – 19:00

Date contact

Telefon sediu administrativ: 0344.108.513
Telefon sugestii/reclamatii: 0735.665.500
Fax: 0344.108.513
Email: piataagro@piatacampina.ro
Website: http://www.piatacampina.ro

Sari la conținut Click to listen highlighted text!