Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Informații comunicate oficial în cadrul întâlnirii de la Ploiești

Informații comunicate oficial în cadrul întâlnirii de la Ploiești:

💧Hidro Prahova:

– în această seară (ora 23.00) începe să alimenteze rețelele cu apă;

– apa la robinet va ajunge în funcție de poziționarea fiecărui loc de consum în cadrul rețelei;

‼️DSP Prahova:

„La reluarea distributiei apei in unitatile dvs. si pana la confirmarea caracterului de potabilitate a apei furnizate (incadrarea parametrilor analizati pentru apa furnizata de catre societatea dvs.) in normele legale – Anexa 1/ OG 7/2023, apa nu va fi folosita pentru baut, gatit, spalat pe dinti, spalat; apa va fi folosita doar pentru evacuarea apelor uzate fecaloid-menajere de la nivelul grupurilor sanitare.

Consumatorii de la nivelul unitatilor dvs., vor consuma apa potabila imbuteliata pentru baut, prepararea alimentelor, spalat.

Restrictiile de consum amintite mai sus, vor fi mentinute pana la certificarea prin analize de laborator a incadrarii apei furnizate in parametrii de potabilitate conform normelor legale in vigoare, iar ridicarea acestor restrictii se va face numai cu avizul DSPJ Prahova (conform OG 7/ 2023 art. 14 alin. 6 lit. c).”

Sari la conținut
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

Click to listen highlighted text!