Expozitia Anuala de Arhitectura OM 2.0

Acest eveniment s-a încheiat

Primăria Municipiului Câmpina vă invită să vizitați expoziția Anuala de Arhitectură OM (Oltenia-Muntenia) 2.0, un proiect inedit organizat cu sprijinul Ordinului Arhitecților din România și Filiala Prahova a O.A.R.

Evenimentul va fi organizat în aer liber, în zona pasajului pietonal de la Ceas și va putea fi vizitat în perioada 10-14 septembrie 2021.

Expozitia reuneste arhitecți din 10 județe ale țării, cu scopul de a aduce arhitectura în atenția opiniei publice și de a da startul unei campanii de conștientizare asupra rolului arhitecturii în societate.

Filialele Ordinului Arhitecților din România, partenere în organizarea concursului și expoziției Anualei de Arhitectură OM (Oltenia/Muntenia) au fost:

• Filiala Prahova
  • Filiala Teritorială Argeș
  • Filiala Teritorială Muntenia Vest
  • Filiala Teritorială Oltenia

Prin organizarea concursului ce a precedat expoziția Anuala de Arhitectură OM (Oltenia-Muntenia) 2020, organizatorii doresc promovarea arhitecturii de calitate și creșterea impactului acesteia asupra comunității.

În cadrul Galei de Premiere a Anualei de Arhitectură OM (Oltenia/Muntenia) au fost decernate premiile și nominalizările acordate de membrii juriului, precum și premiile președinților acordate de președinții filialelor co-organizatoare.

Premiile și nominalizările juriului:

• Arhitectura locuinței:

PREMIU – arh. Albu Pavel – Filiala Prahova Nominalizare – arh. Buzilă Mihaela-Eliza Filiala Argeș

• Arhitectura spațiului interior

Nominalizare – arh. Caragea Catalin – Filiala Oltenia

• Arhitectura altor tipuri de clădiri:

PREMIU – arh. Călugăru Sebastian Ciprian – Filiala Prahova

• Proiecte nerealizate

PREMIU – arh. Pavel Cosmin – Filiala Prahova

Nominalizare – Voicu&Ionita Architects – Filiala Prahova

Nominalizare – arh. Bejan Elena – Filiala Muntenia Vest

Nominalizare – arh. Stanciu Constantin – Filiala Muntenia Vest

• Premii președinți Filiale:

Premiul pentru Filiala Arges: arh. Buzilă Mihaela-Eliza

Premiu pentru filiala Muntenia Vest: arh. Stanciu Constantin

Premiu pentru filiala Oltenia: arh. Caragea Catalin

Premiu pentru filiala Prahova – ex aequo: arh. Bondrea Alexandru și arh. Hoinarescu Calin

Felicitări câștigătorilor!

Click to listen highlighted text!