Comunicat de presă – Sprijin Din Partea Primăriei Câmpina Pentru Persoane Vârstnice Și Persoane Izolate

În urma emiterii Ordonanţei Militare nr.3/ 25 martie 2020 privind măsuri de prevenire a răspândirii COVID-19, luni, 23.03.2020 la Primăria Municipiului Câmpina a avut loc o şedinţa a Grupului Operativ de Lucru în care s-a discutat despre modalitatea de punere în aplicare, potrivit competenţelor, a măsurilor impuse de noul ordin şi despre planul de lucru al administraţiei publice locale în aceste condiţii.

Aşadar, în cadrul şedinţei de astăzi, chiar şi în urma apariţiei ordonanţei mai sus-menţionată , Primăria municipiului Câmpina a luat hotărârea de a menţine facilitatea de acordare sprijin persoanelor care au împlinit vârsta de 65 de ani fără susţinători sau altă formă de ajutor, în vederea reducerii expunerii lor în afara locuinţei.