Comunicat de presă – Angajat al Primăriei Municipiului Câmpina infectat pozitiv la Covid-19 în urma testării voluntare

Vă aducem la cunoștință că un angajat al Primăriei Municipiului Câmpina a fost identificat în cursul zilei de luni, 20 iulie 2020, ca fiind pozitiv la Covid-19 în urma testării voluntare efectuată în vederea planificării concediului de odihnă în afara țării.

Acesta este asimptomatic și se află începând de luni, în izolare la domiciliu.

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Prahova efectuează o anchetă epidemiologică în acest caz, iar angajații Primăriei Câmpina colaborează pe deplin cu aceștia, contacții direcți ai infectatului, angajați de asemenea ai primăriei rămânând în izolare la domiciliu.

În clădirile ce aparțin Primăriei Câmpina a fost efectuată dezinfecția necesară și sunt urmate în continuare rezultatele testelor ce vor fi făcute de către contacții direcți, respectiv instrucțiunile primite de la Direcția de Sănătate Publică Prahova.

Comunicat de presă – Infectat pozitiv la Covid-19 în urma testării voluntare