Comunicat de presa – Discutie cu reprezentanti ai Bancii Mondiale si ai M. D. R.A.P. pentru identificarea problemelor in vederea reducerii riscului seismic

Primaria municipiului Campina va aduce la cunostinta ca joi,4 aprilie 2019, la sediul institutiei a avut loc o reuniune de consultare ce a avut in vedere identificarea punctelor forte, punctelor slabe, impactul si lacunele cheie la nivelul programelor anterioare de reducere a riscului seismic si a cadrului normativ actual, precum si perceptia diferitelor parti interesate asupra aspectelor legate de reducerea riscului seismic.

La aceasta discutie au participat Primarul si Viceprimarul municipiului Campina, o echipa a Bancii Mondiale, reprezentanti ai M.D.R.A.P si reprezentanti din Primaria Campina ai Directiei Investitii, ai Directiei Juridice, ai Serviciului A.D.P.P si Arhitectul Sef al municipiului.

COMUNICAT DE PRESA INTALNIRE PMC BANCA MONDIALA