Comunicat de presă – Campania de dezinfecţie continuă

Primăria Municipiului Câmpina continuă activitățile de dezinfecție la nivelul străzilor, trotuarelor, platformelor de gunoi dar și la nivelul scărilor de bloc din municipiul Câmpina.

Aducem la cunoștință că, Primăria Municipiului Câmpina, a dispus demararea unei a 3-a campanii de dezinfectare la nivelul blocurilor de locuințe din municipiu, în spații comune – casa scării și lifturi, în conformitate cu prevederile Ordonanțelor militare privind măsuri de prevenire a răspândirii COVID-19.

Astfel, începând de astăzi, 11 mai 2020, municipalitatea derulează, zilnic, prin operatorul S.C. Floricon Salub S.R.L., acțiuni de dezinfectare la nivelul asociațiilor de proprietari, aflate pe raza municipiului Câmpina.

Substanța utilizată în cadrul acestor lucrări este un dezinfectant de uz general, biocid și este avizată de Ministerul Sănătății.

Comunicat de presă – Campania de dezinfecţie continuă