Anunț public – Lucrări str. 1 Decembrie si str. Mihail Kogălniceanu

Primăria municipiului Câmpina vă aduce la cunoştinţă că începând de astăzi, 04.11.2019, în municipiu vor începe următoarele lucrări:

• Pe strada 1 Decembrie 1918 lucrări de modernizare, fapt pentru care, se va circula pe o singură bandă, iar parcarea autovehiculelor va fi interzisă în perioada 04.11- 07.11.2019;
  • Pe Bd. Carol I (din dreptul hotelului Muntenia până în dreptul CEC Bank) lucrări de canalizare din cauza cărora, va fi închisă câte o bandă pe ambele sensuri. Aceaşi situaţie, regăsindu-se şi pe strada Mihail Kogălniceanu (porţiune cuprinsă între Bd.Carol I şi strada Republicii). Închiderea este avizată pentru 30 de zile.

Poliţia Naţională cât şi Poliţia Locală Câmpina, recomandă pentru a evita blocajele în zona centrală folosirea rutelor ocolitoare ale porţiunii din Bd. Carol I pe care vor avea loc lucrări. Aici amintim, Strada Griviţei / strada Orizontului- strada Sondei – strada Ana Ipătescu.

Ne cerem scuze pentru disconfortul creat!