Anunț – Informare deratizare 1 octombrie 2019

Primăria municipiului Câmpina vă aduce la cunostință că S.C. Floricon Salub S.R.L va începe o campanie care cuprinde activitatea de dezinsecție ca urmare a necesității combaterii unor vectori (țânțari) din specia Culex Pipiens și Aedes Albopictus,  precum și pentru invazia insectei Corythuca Ciliata (Tigrul Platanului).

Acțiunile de dezinsecție se vor desfășura în zonele cunoscute a fi posibile locații de înmulțire a acestor insecte – zona parcurilor, lacurilor, spații verzi, colecțiilor stagnante de apă/sau cu umiditate crescută, canale de ape pluviale, zone peridomestice, containere de deșeuri și altor zone cu vegetație ale municipiului Câmpina.

Acțiunea se va desfășura începand de astăzi, 01.10.2019, seara și dimineața, iar pentru început vor fi vizate parcurile și locurile de joacă pentru copii.

Substanțele folosite sunt produse biocide,  avizate sanitar (TP 18) de către Ministerul Sanătății.

Informare deratizare 1 oct. 2019